Adım atmaktan korkmayanların dünyasına hoşgeldiniz.

Hayatın, Sana Karşı Bakış Açısı Nasıl ?

Hayatın, Sana Karşı Bakış Açısı Nasıl ?

Bu dünyada var olduğun halinle, hayatını karşına alsan senin hakkında neler söylerdi? Kendi hayatının sana karşı bakış açısını hiç düşündün mü? 

Temelde ''Sen ne isen, hayatında O'dur'' denir. Fakat genellikle  kim olduğumuzla ilgilenmeyi unuturuz. Kendimize dış bir gözden bakamayıp , hayatın bize verdiklerini suçlarız. Hayattan şikayet ederiz. Yeteri kadar bolluk bereket vermediğini.Paranın yetmediğini, ekonominin beter olduğunu, Dünyanın savaş içinde kaosta olduğunu. Doğru aşkı bulamadığımız için insanları suçlar, şikayet ederiz. Kimi zaman karşı cinse yükleriz tüm sorumluluğu. Kayıp olmuşlar, hepsi para derdinde , sorumluluk alan yok gibi sitem ederiz. Sistem böyle deriz. Kabulleniriz. Ve fakat kendimize göz atmayı , içimize bakmayı düşünmeyiz. 

Şimdi ise Hayatımıza  soracağız. Beni nasıl görüyorsun? Ben ona hangi kaynakları sunuyorsam, kabımda neler varsa yada yoksa hayatımda bana onu verebilir. Soralım bakalım  O'na. Hayal ettiğim Hayat için yeterli miyim senin için ? Seni beslemek için neler veriyorum. Senden talebim doğrultusunda elinde neler var? Talep ettiklerim ile sana sunduklarım aynı doğrultuda mı? Hayattan mucize beklerken, kendimin mucize olduğunu biliyor muyum ? 

Hayatın sana karşı bakış açısı şuan da sahip olduklarındır. Sahip olduğun herşey senin hangi alanlarda kendini beslediğini veya görmezden geldiğini gösterir. Çaba ve emek varsa bir gün mutlaka ektiğin tohum yeşerir, filizlenir ve büyür. Çevreni oluşturan herkes, kazandığın para, yaptığın meslek, sevdiğin o insan , sevmediklerin ve kaçtıkların hepsi senin hayata sunduğun gerçekliğin. Hepsinde biraz sen var. Bu bakış açısıyla yaşanan hayat daha dolu dolu, sorumluluk alabildiğin ölçüde gerçekçi , eksikleri tamamlayıcı,çözüm üretilen  ve farkındalık dolu yaşanabilir. 

 

Sevgiler 

Ece Bingör